Zaznacz stronę
    AUTOR: Kasia Lesińska
    DATA: Bez kategorii

    Jak budować zaangażowanie podczas wydarzenia online

    Chcesz dowiedzieć się jak budować zaangażowanie podczas e-eventu? Przeczytaj poniższy wpis. Wydaje się, że podczas wydarzenia w realu zachodzi większa możliwość interakcji między prowadzącym a odbiorcami. Czy przeniesienie eventu do przestrzeni internetowej sprawi, że utracimy wszelkie możliwości nawiązywania takiego kontaktu z innymi uczestnikami? Oczywiście, że nie! W pewnych kwestiach narzędzia online dają organizatorom i gościom nawet więcej możliwości – ale o tym za chwilę.

    Jak budować zaangażowanie podczas wydarzenia online?

    Czy prelegent może spojrzeć uczestnikom w twarz? Jakich narzędzi możesz użyć, aby budować zaangażowanie i interakcję z odbiorcami wydarzeń online? Przeczytaj w poniższym tekście!

    E-eventowy narzędziownik

    Jak budować zaangażowanie podczas e-eventu? Do budowania zaangażowania można wykorzystać bardzo klasyczne narzędzia, jak czat. Nie służy on tylko do udzielania odpowiedzi użytkownikom, którym „nie wyświetla się prezentacja” lub „przerywa połączenie”. Goście mogą zadawać pytania prelegentowi, wywoływać nowe tematy czy nawiązywać wzajemne dyskusje. Tą drogą moderatorzy odpowiadają na wszelkie wątpliwości techniczne i merytoryczne, ale mogą też inicjować nowe wątki rozmowy, czy dostarczać odbiorcom dodatkowych materiałów i treści, dotyczących wydarzenia. Warto też podkreślić zdecydowaną przewagę wydarzenia internetowego – daje ono równe szanse zarówno osobom śmiałym, jak i tym, którzy do tej pory bali się zadawać pytania na sali wypełnionej ludźmi. „W rozważaniu kwestii spotkania tradycyjnego czy e-eventu nie możemy porównywać ich wprost, bo każde z nich ma zupełnie inną specyfikę. Nie zmuszajmy uczestników do zmiany przyzwyczajeń – może łatwiej będzie im włączyć się do dyskusji, gdy zamiast mówić do mikrofonu, będą mogli siedzieć w bezpiecznym dla siebie miejscu”

    Face to face

    Czy można spojrzeć w oczy uczestnikom spotkania online? Jasne, pracujemy właśnie nad rozwiązaniem, umożliwiającym wyświetlanie twarzy użytkowników eventu online nie tylko prelegentowi, ale też uczestnikom nawzajem. „Żeby rozmawiać z publicznością, musisz ją mieć. Nie ma lepszej łączności z innymi ludźmi jak kontakt z ich twarzą”. Dzięki możliwości patrzenia na reakcje odbiorców na dużych ekranach prelegent będzie mógł na bieżąco reagować i wciągać osoby w interakcję.

    Przy zbieraniu prostych danych od gości e-eventu pomocne są także narzędzia, służące do ankietowania. Kliknięcie jednej z dostępnych opcji jest mniej angażujące niż przy zadawaniu otwartych pytań, więc można liczyć na większy udział.

    Tym co, może ułatwić zasięgnięcie informacji o uczestnikach eventu są aplikacje typu Mentimeter czy Kahoot. Pozwalają one na formułowanie pytań zamkniętych i otwartych oraz pokazują wyniki w czasie rzeczywistym. Dzięki nim można przeprowadzać głosowania, organizować quizy i mini zabawy online. Pełna automatyzacja pozwala na ekspresowe uzyskanie dodatkowych wiadomości o uczestnikach, zbadanie opinii czy otrzymanie informacji zwrotnej.

    Więcej danych analitycznych

    Eventy online otwierają przed organizatorami znacznie więcej możliwości związanych z analityką i dostosowywaniem tych wydarzeń do potrzeb użytkowników. “Przy dobrze zbudowanym evencie online mamy dostęp do każdej osoby, która bierze udział w konferencji. Znamy każdego z imienia i nazwiska, wiemy czy jest on aktywny i z jakich modułów najchętniej korzysta. Wiemy w jaki sposób uczestniczy w tym evencie, czego nie sposób zbadać podczas tradycyjnego spotkania w sali kongresowej

    Zaangażowanie online

    Za pomocą odpowiednich narzędzi możemy zatem nie tylko budować zaangażowanie użytkowników, ale też badać ich aktywność. Dzięki temu kolejne wydarzenia online będą mogły być dopasowane jeszcze bardziej do potrzeb odbiorców.

    Czy widziałeś moje wideo o zaangażowaniu ? (link)
    Może zaciekawić cię również wpis o tym, o czym pamiętać tworząc event online

    Zobacz także:

    20 pomysłów na wydarzenie online

    20 pomysłów na wydarzenie online

    20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

    czytaj dalej
    Rejestracja uczestników na wydarzenie online

    Rejestracja uczestników na wydarzenie online

    Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

    czytaj dalej
    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

    czytaj dalej
    Skontaktuj się z nami!