Zaznacz stronę
  AUTOR: Piotr Majewski
  DATA: niezbędnik

  Pięć kluczowych funkcji platformy do wydarzeń online

  Platforma do wydarzeń online jest jak dobre centrum kongresowe! Przy wyborze miejsca do przeprowadzenia konferencji albo eventu firmowego kierujesz się pewnymi wyborami. Lokalizacja , pojemność usługi z których możesz skorzystać mają znaczenie. W wydarzeniach online jest podobnie i o tym jest ten artykuł.

  Pięć najważniejszych funkcji platformy do eventów online

   

  Na jakie funkcje platformy do eventów online  zwrócić uwagę. Aby organizować wydarzenia w internecie, przede wszystkim potrzebujesz narzędzi. Bezwzględnym minimum, aby zrealizować wydarzenie online, jest strona z umieszczonym na niej stramingiem. Wystarczy, że wyślesz do zainteresowanych link do takiej strony, aby mogli zobaczyć oni transmitowaną przez ciebie treść audio-wideo. Tak właściwie tylko tyle pozwala już na organizację eventu online! Jednak osoby, które mają już kilka eventów online za sobą wiedzą, że zdecydowanie warto zainwestować w rozwiązania, które ułatwią i usprawnią naszą pracę oraz korzystnie wpłyną na jakość wydarzenia. Poniżej znajdziesz listę kilku 5 funkcji, które mogą się okazać pomocne w twoim wydarzeniu.

   

  1. Landing Page

  Czyli dedykowana strona internetowa na której znajduje się harmonogram wydarzenia, informacja o prelegentach, oraz atrakcjach czekających na uczestników. Najważniejszą funkcją landing page jest umieszczony na tej stronie formularz rejestracyjny za pomocą którego uczestnicy wydarzenia mogą się do niego zarejestrować. Do strony tej podpięte powinny być ponadto statystyki Google Analitisc dzięki którym będziesz mógł dokładnie śledzić ilość wejść na stronę oraz inne informacje pozwalające analizować skuteczność kampanii reklamowych. Wiele platform posiada wbudowane narzędzia do tworzenia tzw. stron landing – pages

   

  2. System rejestracji

  System rejestracji to narzędzie służące do łatwego i bezpiecznego przyjmowania zgłoszeń uczestników wydarzeń. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie internetowej, a dane uczestników trafiają do bazy danych systemu. Większość aplikacji tego typu pozwala na automatyzację procesów związanych z rejestracją, jak obsługa płatności, fakturowanie czy komunikacja z uczestnikami System rejestracji online jest przy wydarzeniach online niezwykle pomocny. Po pierwsze umożliwia swobodny przepływ i rejestracja uczestników pomiędzy  tzw.: landing pagem a platformą do wydarzeń online. Pozwalają na łatwą sprzedaż uczestnictwa oraz zabezpieczenie transmisji przed dostępem osób, które uczestnictwa nie wykupiły albo nie są zaproszone.

   

  3. Narzędzia do angażowania uczestników (Czat,  głosowania, ankiety)

  Jedną z kluczowych funkcji platformy do eventów online jest czat za pomocą którego możesz prowadzić interakcje z uczestnikami spotkania. Do proste, ale bardzo przydatne narzędzie. Często podczas porównywania eventów in person a eventów online poruszany jest ten temat, ponieważ w trakcie standardowej konferencji w realu, aby można było wymienić spostrzeżenia i brać udział w dyskusji trzeba korzystać z dodatkowych narzędzi. To narzędzie często jest niedoceniane. Dzięki wbudowanemu do platformy czatowi można prowadzić różne angażujące interakcje z użytkownikami jak np. ankiety czy głosowania a wyniki publikować na bieżąco.

   

  PORADA:

  Moderować czat czy pozwolić uczestnikom na swobodne interakcje? To bardzo dobre pytanie, na które nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Moderowany czat pozwoli zablokować wypowiedzi nieprzyzwoite czy niemające wartości dla wydarzenia. Wymaga jednak zaangażowania moderatorów i może utrudnić komunikację między uczestnikami. Otwarty czat natomiast może stanowić wartość samą w sobie. Jeśli wywiąże się na nim rzeczowa dyskusja (co możemy prowokować pytaniami na czacie), to jest to dodatkowa wartość dla uczestnika. Z drugiej strony nigdy nie mamy nad nim pełnej kontroli.

  4. Sesja Q&A – Live

  Inaczej sesja pytań i odpowiedzi. Bardzo niezręczną i niestety częstą sytuacją jest brak pytań. Można zminimalizować ryzyko na dwa sposoby. Pierwszy sposób to przygotowanie kilku własnych pytań jeszcze przed wydarzeniem. Pozwolą one zapełnić przerwy i posłużą za margines błędu. Drugi sposób, który nie wyklucza pierwszego, to zachęcenie uczestników do zadawania pytań od samego początku wykładu i zbieranie ich w dokumencie, który następnie udostępnimy prowadzącemu. Dzięki czatowi online widzowie mogą zadawać pytania bez zaburzania biegu wykładu. Takie podejście zmniejsza też ryzyko, że uczestnik zwyczajnie zapomni, o co chciał zapytać.

  5. „On Demand’ czyli na życzenie

  Twoje wydarzenie online może być jak „netflix”! Jeśli ktoś nie przyjechał na klasyczną konferencję, to zwyczajnie stracił w online możesz dać dostęp wszystkim którym nie pasuje czas realizowania konferencji w tzw.funkcji On-Demand. Uczestnicy stracą możliwość interakcji na żywo z ciekawymi gośćmi, ale daje im  to możliwość późniejszego obejrzenia konferencji i „skonsumowania treści”.  Z jednej strony chcesz, żeby uczestniczyło jak najwięcej osób, a z drugiej mimo wszystko chcesz przekazać swoim klientom wartość konferencji. Zawsze możesz poinformować uczestników o możliwości obejrzenia nagrania dopiero po wydarzeniu. Wtedy będą mieli motywację, żeby się pojawić, a nieobecni nie ucierpią.

  Zobacz także:

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

  czytaj dalej
  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

  czytaj dalej
  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

  czytaj dalej
  Skontaktuj się z nami!