Zaznacz stronę
  AUTOR: Kasia Lesińska
  DATA: Bez kategorii

  Dlaczego komunikacja poprzez video jest lepsza?

  Obecnie ludzie średnio przez 18 godzin w tygodniu oglądają treści filmowe. Daje to ok. 2,5 godziny dziennie. Nagrania online łączą dwie rzeczy, które najbardziej przyciągają ludzką uwagę: ruch i dźwięk. Obie te cechy odgrywają istotną rolę w skutecznym przekazywaniu wiadomości. Dlaczego? Bo nasze mózgi kochają video, które pełniej i sprawniej odzwierciedla przekaz, niż strony zapełnione tekstem.
  Pierwszym narzędziem komunikacji był obraz. Nic więc dziwnego, że obrazki (za pomocą których przekazywano informacje już 300 milionów lat temu) przyswajamy szybciej niż tekst (rozpowszechniony dopiero dzięki wynalezieniu druku przez Gutenberga w XV w.). Pozytywny zwrot w kierunku tego środka komunikacji wzmogła pandemia. Według szacunków Wyzowl, po roku 2020 91% marketerów uważa, że treści video online są dla marek jeszcze ważniejsze. Warto dodać, że aż 24% spośród badanych właśnie w czasie pandemii po raz pierwszy sięgnęło po videokomunikację! Przyznali, że o wiele łatwiej przygotować te treści w sposób zdalny. Dla 47% osób z tej grupy tworzenie filmów stało się niezbędne w związku z nowymi wyzwaniami stojącymi przed ich marką.

   

  Obecnie ludzie średnio przez 18 godzin w tygodniu oglądają treści filmowe (12 miesięcy temu było to 16 godzin, a cztery lata wcześniej – jedynie 6!). Daje to ok. 2,5 godziny dziennie (w 2018 było to tylko 1,5 h). Nagrania online łączą dwie rzeczy, które najbardziej przyciągają ludzką uwagę: ruch i dźwięk. Obie te cechy odgrywają istotną rolę w skutecznym przekazywaniu wiadomości. Dlaczego? Bo nasze mózgi kochają video, które pełniej i sprawniej odzwierciedla przekaz, niż strony zapełnione tekstem. O wiele szybciej przetwarzają bowiem obrazy niż litery. Jak wynika z badań, odbiorcy zapamiętują aż 95% komunikatu nadanego za pośrednictwem filmu, w stosunku do 10% zakodowanych podczas czytania.

   

  Video daje więcej możliwości

  Materiały online mogą zawierać napisy, muzykę, fotografie, linki czy podcasty. Dzięki dobieraniu odpowiednich instrumentów informacja jest bardziej lekkostrawna i łatwiejsza do zrozumienia. Takiej możliwości nie posiada żadne inne medium, dlatego video nazywane jest królem wszystkich treści. Format robi się więc coraz bardziej popularny wśród marketerów, ponieważ łatwiej jest „sprzedać swój brand” kiedy skutecznie uda Ci się pozyskać uwagę widzów. Przeglądając badania przeprowadzone wśród specjalistów od promocji, widać że przekaz za pomocą treści filmowych pomaga odbiorcom lepiej zrozumieć ich produkty lub usługi, co wpływa na zmniejszenie liczby telefonów w call center.

   

  Według analiz przytaczanych przez portal medium.com ponad 80% marketerów internetowych korzysta z treści video

  a pozytywne wrażenia użytkownika z reklamą video zwiększają prawdopodobieństwo zakupu o ponad 90%.

   

  Rośnie zatem konwersja i ROI:

   

   

   

  Wzrost zainteresowania marką

  Specjaliści przyznają też, że dzięki treściom filmowym nie tylko zwiększyli liczbę wejść na swoją stronę internetową, ale że wydłużył się czas tych wizyt. Warto również pamiętać o innych danych związanych z materiałami filmowymi, które powinieneś rozważyć zastanawiając się nad zrobieniem eventu online:

  · Użytkownicy spędzają 88% więcej czasu na stronach zawierających video.

  · Video generuje 1200% więcej udostępnień niż obrazy i tekst.

   

  Dobre treści video wędrują dalej

  Liczby te nie dotyczą oczywiście wszystkich treści bez wyjątku. Aby Twój content miał potencjał „do szerowania” musi być… po prostu zrobiony dobrze. Ważnym jest więc odpowiedni dobór firmy, która będzie dla Ciebie realizować wydarzenie. Interaktywne treści są często oglądane do końca i mają nawet 90% współczynników ukończenia.

   

  · Użytkownicy LinkedIn 20 razy częściej udostępniają materiały filmowe, niż jakikolwiek inny format postu.

  · Posiadacze kont na Pinterest 2,6 raza częściej dokonują zakupu po obejrzeniu treści video na platformie.

   

  Nawet chwilę przed nastaniem pandemii liczby dotyczące zainteresowania treściami w formacie video były imponujące. W 2019 r. już niemal 90% firm wykorzystywało video jako narzędzie marketingowe, natomiast analiza 777 milionów postów na Facebooku pokazała, że treści z contentem filmowym zwiększają zaangażowanie o przynajmniej 59% bardziej. niż inne typy, np. tekst czy grafika.

   

  Rośnie popularność webinarów

  2020 rok okazał się przełomowy dla webinarów. W 2019 roku korzystało z nich tylko 46% badanych, ale 12 miesięcy później liczba ta wzrosła do 62%. 91% marketerów cieszy się z sukcesu w tym zakresie, ponieważ takie eventy online stały się najskuteczniejszym kanałem marketingu wideo spośród innych używanych przez nich formatów. Ponad połowa respondentów zadeklarowała, że planuje włączyć webinaria do swojej strategii marketingu video na kolejne lata. 24% myśli nad treściami interaktywnymi, a 12% chce zastosować VR.

   

   

   

   

  Video czyli must-have w strategii marketingowej

  Popularne powiedzenie głosi, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Wiedzą to respondenci Wyzowl, których pytano czy wideo jest ważną częścią ich strategii marketingowej.

  Jak pokazują różne badania video połączone z rosnącą popularnością webinarów w profesjonalny e-event to zatem zestawienie najbardziej skutecznych i angażujących treści z ogólnoświatowymi trendami.

   

   

   

  Źródła:

  Video Marketing Statistics That’s Going To Rock in 2022 [INFOGRAPHIC]

  https://medium.com/@slicevideo/this-is-why-video-is-the-most-engaging-type-of-content-e5ca46d5cef1

  https://nowymarketing.pl/a/16804,wideo-marketing-i-webinary-jak-to-polaczyc-i-dlaczego

  10 powodów, dla których marketera powinien obchodzić Visual Content Marketing

  https://o-m.pl/artykul/sztuka-tworzenia-contentu-wideo-jak-tworzyc-by-angazowac

  Stats: Video Marketing Statistics 2021 (Brand New Data)

  raport „The State of Video Marketing 2019”, Wyzowl

  „2018 Ultimate Guide to Facebook Engagement”, Buzzsumo

  Zobacz także:

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

  czytaj dalej
  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

  czytaj dalej
  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

  czytaj dalej
  Skontaktuj się z nami!