Zaznacz stronę
    AUTOR: Kasia Lesińska
    DATA: Bez kategorii

    Czy eventy hybrydowe to przyszłość?

    Czy branża eventowa wróci do tego, co było normą przed marcem 2020? Według Global Virtual Events Market Report 2021-2025, rynek wydarzeń wirtualnych ma wzrosnąć o 33% CAGR. Dlaczego? Przeczytaj w naszym artykule

    Czy hybrydowe eventy to przyszłość?

    Pandemia spowodowała, że całe życie przeniosło się do sieci. Praca, załatwianie spraw w urzędach, rozmowy z najbliższymi czy konferencje – wszystko to robiliśmy zdalnie. Czy eventy hybrydowe to przyszłość? Czy branża eventowa wróci do tego, co było normą przed marcem 2020? Jak wskazują specjaliści, wirtualne spotkania nie skończą się wraz z pandemią. Okazało się bowiem, że oferują znacznie szersze możliwości, aby łączyć ludzi. Według Global Virtual Events Market Report 2021-2025, rynek wydarzeń wirtualnych ma wzrosnąć o 33% CAGR. Dlaczego?

    Czy hybrydowe eventy to przyszłość branży MICE

    Dostępne platformy umożliwiają dostęp do rosnącej liczby wskaźników i pełniejszej analityki, dzięki czemu klient ma szerszy obraz preferencji swoich odbiorców. Może przeanalizować efektywność swojej strategii na bardzo szczegółowym poziomie i sprawdzić, które sesje, tematy czy wystąpienia cieszyły się największą popularnością, jak długo poszczególni uczestnicy spędzali czas w danych pokojach czy też które reklamy sponsora osiągnęły najwyższą konwersję. Będzie to cenną wiedzą nie tylko w kontekście planowania przyszłych wydarzeń, ale także przy planowanych kampaniach marketingowych, które będą mogły być bardziej precyzyjne i efektywne.
    A teraz najważniejsze! Zwiększenie zasięgu i liczby odbiorców wydarzenia online nie pociąga za sobą proporcjonalnego wzrostu kosztów czy zasobów, zatem Go big or go home! Czy eventy hybrydowe to przyszłość? Zdecydowanie TAK

    in-person VS eventy online

    1. Wydarzenia online można łatwiej skalować

    Choć w 2020 roku rynek eventów diametralnie się zmienił, jedno pozostało niezmienne: budowanie świadomości marki, generowanie leadów i utrzymanie przywiązania klientów. Im bardziej skalowalne wydarzenie, tym łatwiej można zbadać zainteresowanie poszczególnymi jego elementami, a co za tym idzie – lepiej wyznaczać przyszłe cele. Spotkania w przestrzeni wirtualnej pozwalają sprawdzić liczbę uczestników, zainteresowanie pokojami do networkingu czy poszczególnymi elementami platformy wydarzenia. Dzięki temu organizatorzy, zamiast prowadzić pomiary, mogą skupić się na innych aspektach wydarzenia, takich jak budowanie zaangażowania, czy projektowanie lepszego doświadczenia, oddającego ducha marki.

    2. Organizowanie eventu online pozwala zaoszczędzić czas

    Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że wirtualne spotkanie – nawet takie na dużą skalę – jest o wiele prościej przygotować, niż wydarzenie in-person. Nawet najbardziej rozbudowany e-event nie wymaga poświęcenia tyle czasu i pracy, co logistyczne zorganizowanie konferencji na żywo. O wiele mniej czasu zajmuje także przygotowywanie wystąpień prelegentów, ponieważ goście nie muszą nigdzie podróżować – wystarczy, że zaplanują sobie 45 minut wystąpienia, zamiast rezerwować loty i spędzać w trasie 3 dni, przemieszczając się z miejsca na miejsce.
    Lista rzeczy do zrobienia u organizatorów e-eventów jest znacznie krótsza. Dzięki temu mogą włożyć więcej pracy w tworzenie i dostarczanie wyjątkowego doświadczenia dla wszystkich użytkowników spotkania. (przeczytaj również). Czy eventy hybrydowe to przyszłość? Zdecydowanie TAK po raz trzeci!

    3. Możesz dotrzeć do szerszej i bardziej zróżnicowanej publiczności

    Pandemia odcięła nas od możliwości wspólnego spędzania czasu, ale nie sprawiło to, że przestaliśmy chcieć przebywać z innymi ludźmi. Wirtualne eventy pozwoliły nam pozostawać w globalnym kontakcie. Zdjęły bowiem geograficzne, finansowe i formalne ograniczenia, związane z podróżowaniem między krajami i kontynentami. To nie wszystkie bariery, które zniosły konferencje w świecie wirtualnym. E-eventy szerzej otworzyły też drzwi dla osób o specjalnych potrzebach czy ograniczonej mobilności. Teraz zamiast planować podróż, mogą wziąć w nich udział w wydarzeniu za jednym kliknięciem przycisku. Wydarzenia online pozwalają na wykorzystanie dodatkowych narzędzi, ułatwiających odbiór prezentowanych treści, takich jak napisy, czytniki ekranu, czy tłumaczenie na język migowy.
    Różnice między spotkaniami na żywo i w onlajnie widać podczas największych wydarzeń o randze międzynarodowej. The European Geosciences Union (EGU) General Assembly organizowane w Wiedniu w 2019 roku zgromadziło 16 200 uczestników, a organizowane wirtualnie rok później już ponad 26 000!

    4. Wydarzenia wirtualne kosztują mniej i dają wyższe ROI

    Organizatorzy wydarzeń wciąż szukają sposobów na to jak obniżyć koszty i zwiększyć zwrot z inwestycji. E-event jest zatem spełnieniem ich marzeń. Drastycznie spadają koszty planowania i wdrażania wydarzenia – organizatorzy oszczędzają pieniądze na zatrudnieniu personelu i produkcji przedsięwzięcia. Nie wydają środków na salę, noclegi, catering czy podróże, a cały budżet mogą przeznaczyć na działania online. Zaoszczędzone środki można wtedy zainwestować np. w zaproszenie prelegenta, na którego wcześniej nie było ich stać albo przygotowanie i wysłanie zarejestrowanym uczestnikom wyjątkowych upominków czy gadżetów, rozszerzających i wzbogacających doświadczenie płynące z całego wydarzenia. Czy eventy hybrydowe to przyszłość? Zdecydowanie TAK po raz czwarty, skoro przedsiębiorcy będą mogli wydać mniej na pewno z tej opcji skorzystają

    5. Wydarzenie wirtualne można łatwo rozszerzyć jako wersję hybrydową

    Budowanie relacji na żywo jest podstawą ludzkiej egzystencji. Ludzie są stworzeni do gromadzenia się, wymieniania poglądów i emocji, dzielenia wspólnych doświadczeń. Nie zmienią tego żadne rewolucje technologiczne. Właśnie dlatego największe premiery i wydarzenia 2020 roku organizowano w modelu hybrydowym. Tak było m.in. w przypadku największych światowych targów technologicznych GITEX w Dubaju. Ograniczenia pandemiczne powodowały, że organizatorzy mieliby bardzo skromne możliwości w zakresie zaproszenia gości, a przeniesienie części wydarzeń do sieci, sprawiło, że wydarzenie znów mogło się cieszyć ogromnym zainteresowaniem.

    Czy eventy hybrydowe to przyszłość? 

    Branża wydarzeń już nigdy nie będzie taka sama jak przed marcem 2020. Choć lubiliśmy przed pandemiczne spotkania na żywo, to poznając je w wersji wirtualnej, odkryliśmy mnóstwo korzyści. Połączenie świata rzeczywistego i wirtualnego dało większe możliwości zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. I nic dziwnego, że nie będą już chcieli z nich rezygnować.

    Przeczytaj również: https://e-event.org/roznice-pomiedzy-spotkaniem-a-wydarzeniem-online/

    Zobacz także:

    20 pomysłów na wydarzenie online

    20 pomysłów na wydarzenie online

    20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

    czytaj dalej
    Rejestracja uczestników na wydarzenie online

    Rejestracja uczestników na wydarzenie online

    Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

    czytaj dalej
    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

    Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

    czytaj dalej
    Skontaktuj się z nami!