Zaznacz stronę
  TAGI:
  AUTOR: Piotr Majewski
  DATA: Bez kategorii

  Co to jest platforma do wydarzeń online?

  Od początku pandemii Covid krajobraz wydarzeń zmienił się nie do poznania! Regularne “spotkania na ekranie” są normą, a nie czymś dziwnym i wyjątkowym, dzisiaj spotkanie twarzą w twarz to raczej rzadkość niż rutyna. Spotkania międzynarodowe praktycznie wyjątki zarezerwowane dla nielicznych. Ludzie powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, że wirtualizacja stanie się normalną częścią wydarzenia, niezależnie czy mówimy o targach, konferencji medycznej, spotkaniu pracowników, zarządzie spółki czy walnym zgromadzeniem akcjonariuszy

  Platforma Internetowa do wydarzeń online jest jak dobre centrum kongresowe.

  Od początku pandemii Covid krajobraz wydarzeń zmienił się nie do poznania! Regularne “spotkania na ekranie” są normą, a nie czymś dziwnym i wyjątkowym, dzisiaj spotkanie twarzą w twarz to raczej rzadkość niż rutyna. Spotkania międzynarodowe praktycznie wyjątki zarezerwowane dla nielicznych. Ludzie powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, że „wirtualizacja” stanie się normalną częścią wydarzenia, niezależnie czy mówimy o targach, konferencji medycznej, spotkaniu pracowników, zarządzie spółki czy walnym zgromadzeniem akcjonariuszy.

  Aby łatwiej sobie wyobrazić to co mam na myśli, używam takiego porównania: Dotychczas aby, zrealizować wydarzenie potrzebne było fizyczne miejsce np.: sala konferencyjna lub w wypadku większych wydarzeń centrum kongresowe. Podobnie jest w internecie, aby spotkanie mogło się odbyć, potrzebujemy takiego miejsca! Tę rolę spełnia platforma w której możemy realizować wydarzenia online tzw. e-Eventy, to właśnie platforma jest miejscem w którym realizujesz wydarzenie online. (przeczytaj również artykuł)

  W rzeczywistości (w “realu”) to rodzaj i cel wydarzenia dyktują miejsce spotkania nie odwrotnie. Jeśli chcesz spotkać się w małej grupie pracowników, wystarczy Ci sala konferencyjna. Kiedy realizujesz większe wydarzenie np konferencję na 100 osób wybierzesz inne miejsce. Podobnie będzie z kongresem, targami czy międzynarodową konwencją, wybierzesz miejsce w którym będziesz mógł zorganizować takie wydarzenie i zrealizować cel w jakim zostało ono zorganizowane.

  Dokładnie tak samo jest w internecie. W zależności od rodzaju i celu spotkania wybierzesz odpowiednie miejsce, czyli platformę, potrzebujesz porozmawiać z pracownikami, zrobisz to na zoomie czy teemsie, czy google meets – to platformy świetne do spotkań, ale nie do większych wydarzeń. W organizacji dużych kongresów eventów pracowniczych  gdzie potrzebna jest scena na tzw główna prezentację czyli “keynote”, potrzebne będą sesje panelowe, miejsca, gdzie zaprezentować mogą się sponsorzy, potrzebne jest zaplecza techniczne i cała infrastruktura z tym związana, gdzie na bieżąco można będzie rozwiązywać problemy techniczne które mogą się pojawiać. Potrzebować będziesz recepcji ,gdzie będzie można przyjąć uczestników i prelegentów itd,  a być może nawet dodatkowych funkcjonalności jak np networking. (przykład : Hopin)

  Jeśli zainteresowałeś się wydarzeniami online w trakcie pandemii Covid 19, to może zdziwić cię fakt, że takie wydarzenia były organizowane na długo przed pandemią i warto o tym wiedzieć nie zawsze firmy czy rozwiązania które powiedzmy “skręciły” w kierunku wydarzeń wirtualnych tylko z powodu covid 19 będą w stanie sprostać twoim oczekiwaniom. Mam klientów którzy mają wręcz złe doświadczenia z eventami online tylko przez to, że działali z niewłaściwym partnerem albo korzystali ze źle dobranych narzędzi. Wiele firm odruchowo skierowało uwagę w stronę internetu, próbując zaadaptować się do nowych warunków, niestety często korzystają ze starych nawyków nie rozumiejąc do końca korzyści jakie płyną z organizacji wydarzeń online. Obserwuję firmy które oferują wiele “gadżetów” i “fajerwerków” swoim klientom często mijając się z głównym celem wydarzenia a co za tym idzie również z potrzebami swoich klientów.   

  Pamiętaj że to prostota, funkcjonalność i niezawodność są kluczem do zapewnienia dobrego wirtualnego wydarzenia! W przypadku małych spotkań czy tzw “call’i” można łatwo rozwiązać problemy techniczne, ale dostarczając wirtualne wydarzenie online, musisz upewnić się, że platforma jest wolna od błędów, niezawodna i łatwa w użyciu dla uczestników i prelegentów a przede wszystkim intuicyjna! 

  Porównanie platform do wydarzeń online

  Zobacz także:

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

  czytaj dalej
  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

  czytaj dalej
  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

  czytaj dalej
  Skontaktuj się z nami!