Zaznacz stronę
  AUTOR: Kasia Lesińska
  DATA: Bez kategorii

  Co musi umieć prowadzący wydarzenie online?

  Sprawdzony showman czy ktoś z kadry pracowniczej? Sprawdź na jakie kryteria warto zwrócić uwagę przy szukaniu hosta, który porwie tłumy. Dowiedz jaki powinien być najlepszy prowadzący wydarzenie online.

  Co musi umieć prowadzący wydarzenie online?

  Organizujesz wydarzenie online i zastanawiasz się jaki prowadzący wydarzenie online powinien je poprowadzić?. Zatrudniasz “pewniaka”, kogoś sprawdzonego, z kim zrealizowaliście wcześniej kilkanaście spotkań, który świetnie czuje się na scenie i ma fantastyczny kontakt z publicznością. Rozpoczynasz transmisję, a zamiast imponującego pokazu fajerwerków masz…. niewypał. Ekscytujący dotąd meeting zamienia się w drętwą i nudną przeprawę. Dlaczego tak się dzieje?

  Wydarzenia realizowane z publicznością in person mają zupełnie inną specyfikę komunikacji między prowadzącym, artystami, a odbiorcami. “Interakcja z publicznością „na żywo” różni się od interakcji z publicznością „online” w Internecie”.  Trzeba zatem zupełnie zmienić dotychczasowe zasady doboru prowadzącego. Te, które stosowaliśmy dotychczas – nie zadziałają. Nie ma bowiem gwarancji, że osoba która świetnie prowadziła wydarzenia na żywo, świetnie poprowadzi je również wirtualnie. Najlepszy prowadzący wydarzenie online wcale nie musi być osobą, która świetnie prowadziła wydarzenia in person.

  Zejdź z utartej ścieżki

  Okazuje się, że osoby które mają niewielkie lub nawet żadne doświadczenie w pracy na dużych scenach czy w telewizji, radzą sobie lepiej niż osoby, których portfolio wypełnione jest takimi medialnymi projektami. To specyficzne wyczucie mają na przykład youtuberzy, czy autorzy podcastów. Ale są też osoby, które mają ukryty talent albo po prostu “internetowe obycie”, których do tej pory w ogóle nie braliśmy pod uwagę, a wypadają fenomenalnie.

  Garnitur czy dres?

  No właśnie jak powinien być ubrany prowadzący wydarzenie online?

  Wraz ze zmianą środowiska, w którym odbywają się współczesne wydarzenia, zmieniły się też niektóre zasady. Prezencja prowadzącego musi być dopasowana do rodzaju spotkania. “Nie przesadzajmy z oficjalnością” – zaznacza Majewski. “Publiczność biorąca udział w wydarzeniach online również wygląda teraz inaczej. Nikt przecież nie ubiera się w garnitur – wręcz przeciwnie. Uczestnicy przywykli do tego, że oglądają transmisję online w różnych sytuacjach, czasem w domu, czasem w samochodzie – po prostu tam, gdzie w danym momencie przebywają. Pamiętaj więc, aby nie przesadzić ze zbyt oficjalną formą, ponieważ może ona stworzyć barierę w komunikacji, zamiast ją ułatwić”. Pamiętaj to zależy od sytuacji!

  Wiedza i umiejętności

  Szukając osoby, która poprowadzi Twoje wydarzenie online, zwróć uwagę na jej łatwość w korzystaniu z nowych technologii. Osoby, mające niewielkie doświadczenie w pracy na rzeczywistej scenie, ale korzystające z narzędzi, dostępnych w sieci, często radzą sobie lepiej jako prowadzący e-eventy. Warto też znaleźć kogoś, kto ma merytoryczną wiedzę w danej dziedzinie. Może to być pracownik danej organizacji lub firmy, idealny prowadzący wydarzenie online to może być osoba z twojego otoczenia. Kiedy kilka lat temu robiliśmy jedno z pierwszych wydarzeń online, przekonaliśmy zarząd pewnej międzynarodowej korporacji, aby prowadzącym ich wydarzenie online była osoba, odpowiedzialna w ich zespole za media społecznościowe. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, a prowadzący poradził sobie doskonale!

  Jeśli e-eventy wciąż będą się rozwijać tak dynamicznie, możemy wkrótce zyskać nowy zawód: hosta wydarzeń online. Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania prowadzącego na pracuj.pl, poszukaj kandydatów w Twojej firmie. Może w jednym z biurowych pokojów ukrył się nieoszlifowany diament? Poeksperymentuj!

  przeczytaj również: wpis

  Zobacz także:

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online

  20 pomysłów na wydarzenie online Nie ma odwrotu od wirtualnych eventów. Kiedy w marcu 2020 cały świat zamknął się w domach i kontaktował z innymi za pomocą Internetu, pojawiła się okazja, aby odkryć niewątpliwe zalety spotkań „na łączach”. Nie chcesz, aby Twoje...

  czytaj dalej
  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online

  Rejestracja uczestników na wydarzenie online Rejestracja uczestników na wydarzenie online, zawsze wiąże się z przetwarzaniem ich danych osobowych. Uczestnik musi więc zapoznać się i zaakceptować nie tylko warunki udziału w wydarzeniu, ale także cele i sposób w jaki...

  czytaj dalej
  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online?

  Jak zwiększyć frekwencję na evencie online? Bardzo często w rozmowach o "onlinie" spotykam się z pytaniami typu:  Co zrobić, aby na organizowanym przez nas wydarzeniu online wzięło udział więcej osób? No właśnie, dlaczego tak jest, że bardzo często na naszym...

  czytaj dalej
  Skontaktuj się z nami!